"Zkrocení" nastávající puberty-pokus č.4

3. ledna 2018 v 22:40 | Unavená matka |  Úvahy
Tak nám zase nastala puberta!S vyplazeným jazykem
Vplížila se k nám domů nenápadně, nechtěná a nežádaná, pomalu, ale jistě. S tím se nedá nic dělat!
Zažívám to již po čtvrté, takže myslím, že její znaky už jsem schopna rozpoznat. Bohužel, mám ale nyní pocit, že to má nějakou větší intenzitu! Nebo je to tím, že jsem již kapánek starší a "unavená"?
Ať je to, jak chce, jsem odhodlána se tomu znovu postavit čelem! Bez bázně a hany!
Nejsem sice Luther, a nebudu přibíjet na veřeje více jak 90 tezí (a nebudu se vystavovat podezření, že už mi únavou odchází nejen fyzické síly ale i rozum), ale pár pravidel by se hodilo dodržovat! Využívám období novoročních předsevzetí a píšu pár (10) bodů, kterými se, jak doufám, budou moje ratolesti od nynějška řídit.
A jdeme na to!
Za prvé: Ráno si vyvětrají peřiny (při pubertě nutné).
Za druhé: Připraví si čisté oblečení přiměřené ročnímu období (konec výletů v tričku při chumelenici, nehodlám pak řešit nechvalně známé "rymičky").
Za třetí: Při snídani nebudou používat mobil (ani při žádném jiném jídle) - tato teze je pud sebezáchovy "unavené" matky, která by ráda občas se svými dětmi prohodila alespoň při jídle pár slov!
Za čtvrté: Budou chodit alespoň občas po nohách! - kdo tomu nerozumí, ať si zkusí komunikovat s klukem, který dělá při každé příležitosti stojky, ne-li salta (teď u nás je na pořadu dne parkur), a když je volán k jídlu, přichází do jídelny po rukách nohama nahoru, kterými k mému zděšení likviduje moji sezónní (nyní vánoční) výzdobu!Smějící se
Za páté: Občas dají svým rodičům v průběhu dne vědět, že jsou ještě naživu! (k čemu by jinak ten mobil měli?)
Za šesté: Pokusí se vychodit školu! (námitky, že fotbalisti nemusejí nic umět, a vydělávají miliony, se zamítají).
Za sedmé: Alespoň jednou týdně udělají nějakou domácí práci (slovo "práce" je ale na indexu, takže to asi budu muset nějak ještě přeformulovat...)
Za osmé: Výbuchy vzteku omezí na nutné minimum!
Za deváté: Koupelna se používá k očistě těla (není to chemická laboratoř, ani pracovna Facebooku) a WC není videoherna ani trucovna (fronty se u nás občas tvoří...).Křičící
Za desáté: Na lože se odeberou v rozumnou dobu, aby byl poskytnut rodičům čas na dobití baterií!Smějící se

...tak, napsáno, bych to měla. Teď jen, jak to zveřejnit? Přibít na veřeje? Ne, Lutherovu metodu jsem už jednou zavrhla. Přece jenom máme jednadvacáté století. Ale co takhle na dveře šatní skříně ten krásný seznam nalepit? A pěkně velkými písmeny! Aby se to nedalo přehlédnout!
Přátelé blogeři!
Držte mi palce, aby si toho ti moji raubíři všimli a ještě lépe, aby byli ochotni si to alespoň přečíst a uvažovat o výhodách plnění těchto divných nápadů "unavené matky", patřící zcela jistě ještě stále do minulého století!!!!Překvapený Nakonec, již třikrát jsem ve svém životě pubertu zkrotit zkoušela, a již třikrát se povedlo, že se ti puberťáci dožili dospělosti a péči svých rodičů přežili snad bez úhony!!!Úžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 4. ledna 2018 v 1:26 | Reagovat

Deset tezí vyhasínající matky postmoderních dětí přibitých na dveře toalety.

V reakci na Luthera, Balbína a Kalvína. Jenže ti pošuci narozdíl od matky neměli vlastní děti, radši se nechávali mučednicky vymázavat z povrchu země!

2 Unavená matka Unavená matka | 4. ledna 2018 v 11:26 | Reagovat

trocha studia historie by asi neškodilo, kouknu ještě a ostatní, ale Luther byl mnohanásobným a milujícím otcem... a díky za nápad s tou toaletou, tam si toho určitě všimnou:)

3 sugr sugr | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 18:56 | Reagovat

Gratuluji k poctě - výběru nej... článku do dnešního pohyblivého blogu na titulce Blogu cz.:-)

4 unavenamatka unavenamatka | 4. ledna 2018 v 22:37 | Reagovat

[3]:děkuji za gratulaci a (asi)blogu.cz za umístění textu k tomu pohyblivému obrázku... tedy, dalo mi to zabrat, pochopit, kde ten pohyblivý blog vlastně je? Teprve před chvílí mne napadlo na tom obrázku s knězem kliknout na šipku a posunulo se to, ha,ha, vždyť říkám: unavená matka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama